Nowe Pokolenie w Będzinie

Po czterdziestu dniach modlitwy i postu, wraz z Duchem Świętym postanowiliśmy rozpocząć pracę nad zakładaniem fundamentów pod Kościół Chrześcijański Nowe Pokolenie w Będzinie. Praca nad zakładaniem Kościoła rozpoczęła się we wrześniu 2003 roku od 4- 5 osób, które zadeklarowały się pracować dla Boga przy tym dziele. Rozpoczęliśmy systematyczne spotkania Kościoła (nabożeństwa w miejscu publicznym oraz modlitwę i ewangelizację). Owocem tej pracy były nowo narodzone osoby wypełnione Duchem Świętym oraz chrzest wodny w latach: 2005, 2007 i 2009, kiedy to kilkadziesiąt osób zostało ochrzczonych w wodzie. W grudniu 2008 roku zostaliśmy oficjalnie zarejestrowani, jako Chrześcijański Kościół „ Nowe Pokolenie” w Będzinie. Obecnie spotykamy się na nabożeństwach dwa razy w tygodniu- w środę i niedzielę.

Dodatkowo, w naszym Kościele, odbywają się liczne spotkania modlitewne, młodzieżowe, dla seniorów, czy liderów, które odbywają się każdego tygodnia. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma Kościołami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzimy pracę duszpasterską i ewangelizacyjną na terenie miasta. Obecnie przygotowujemy nowe osoby w Panu do chrztu wodnego na znak potwierdzenia swej wiary w Jezusa Chrystusa. Pragniemy rozpocząć pracę z dziećmi rodziców przychodzących do Kościoła. Prowadzimy tez kawiarnie oraz sprzedaż książek chrześcijańskich. Obecnie nasz Kościół liczy ok. 50 osób. Nasz cel to: „My musimy być mali, aby Jezus w nas był wielki”

Znajdź nas na Facebooku!

Świadectwa

Podczas jednej z grup domowych modliliśmy się o moją mamę. Prosiłem Ducha Świętego, by moja mama mogła go poczuć i aby jej życie się zmieniło. Tydzień później Bóg poruszył serce mojej mamy i oddała swoje życie Jezusowi


Adam Olejniuk

W poniedziałek, podczas weekendu majowego spotkałem się z Bartkiem. W pewnym momencie, zaczęliśmy się modlić z wiarą o uzdrowienie skóry na jego głowie - miał duże czerwone place w stanie zapalnym, z których łuszczyła się skóra. Duch Święty przyszedł z uzdrowieniem i w piątek jego głowa była zdrowa. Marcin Bochenek

Jadąc ostatnio samochodem zobaczyłem jadącą z naprzeciwka policję. Miałem niezapięte pasy i czułem, że wlepią mi mandat . Usłyszałem nagle w sobie głos: "zatrzymaj samochód na poboczu i weź telefon aby zadzwonić" . Tak zrobiłem, a policjanci od razu przybyli mnie wylegitymować. Dałem im dokumenty, a oni szybko mi je oddali. Mogłem spokojnie odjechać. Wiedziałem, że gdyby nie ten głos i wskazówka od Pana, musiałbym zapłacić niemały mandat .Warto jest nie być głuchym!

Biskup Marek Nowak

Bóg dał mi pracę. Po raz kolejny Bóg daje mi pracę, której potrzebuję, w ponadnaturalny sposób. Otrzymałem propozycję pracy, mimo, iż nie złożyłem ani jednego podania, nie poszedłem do ani jednego zakładu ani nawet nie zapytałem nikogo w tej sprawie. Wszystko co zrobiłem to pomodliłem się dzień wcześniej. Bóg jest wielki!

Marcin Bochenek

O nas:

  • Przywódcy Kościoła
    To oni biorą plany prosto od Boga, wyznaczają nam kierunek działania i przygotowują innych do służby.
  • Diakoni Kościoła
    Są wielkim wsparciem dla pastorów, niczym przedłużenie ręki przywództwa, jednocześnie przygotowują się do pełnoetatowej służby Bogu.
  • Liderzy Kościoła
    Wspierają pracę pastorów i diakonów, zajmują się konkretnymi zadaniami w kościele oraz uczą się dzieła posługiwania.
Służby