Person

"Nowe Pokolenie" > Zespół > Pastorzy > Marcin Bochenek
Marcin Bochenek

Marcin Bochenek

Mąż Angeliki oraz tata Toli i Karola. Nawrócił się we wrześniu 2003 roku, a miesiąc później został ochrzczony w Duchu Świętym. Był jednym z liderów grup młodzieżowych w kościele w Będzinie. Od 2013 pracuje przy zakładaniu Kościoła w Katowicach, a w 2015 w Bytomiu. W latach 2012-2014 koordynował prace nad Festiwalem Życia organizowanym przez David Hathaway Ministry w Katowicach. W latach 2015 i 2016 pracował przy organizacji konferencji oraz wieczorów uzdrowienia z pastorem Henry Madava w Dąbrowie Górniczej. W roku 2016 przy w współpracy z Kevin and Leslie McNulty Ministries zorganizował dwutygodniowy festiwal namiotowy pod nazwą „Festiwal Uzdrowienia” w Katowicach.
Najwięcej radości sprawia mu, kiedy czuje, że skupia swym działaniem Bożą uwagę, oraz kiedy może cieszyć się razem z Bogiem. Chciałby aby w Polsce większość ludzi była nawrócona, dlatego chce budować Kościół w tym kraju. Pragnie widzieć Zagłębie i Śląsk otoczone siecią Kościołów, w których gromadziłyby się tysiące ludzi wychwalających Pana.
Marzy o tym, każdego dnia pogłębiać swoją przyjaźń z Bogiem i poznawać Go, jak nikt przed nim. Pragnie wchodzić w miejsca, w których nikt przed nim jeszcze nie był i zostać odkrywcą Bożych tajemnic.